فلسطین همواره موضوع اصلی و محوری جهان اسلام است
 حسین امیرعبداللهیان  معاون وزیر امور خارجه ایران با ابواحمد فواد معاون دبیر کل جبهه خلق برای آزادی فلسطین و هیات همراه دیدار داشت.

امیرعبداللهیان: بدون شک صف بندی موجود در منطقه، میان اردوگاه وابسته به مقاومت و اردوگاه صهیونیستی شکل گرفته است که متاسفانه برخی آگاهانه یا غیر آگاهانه در این مصاف در کنار دشمن صهیونیستی قرار گرفته اند.

وی با انتقاد از تجاوز سعودی به کشور مسلمان یمن و سکوت ریاض در قبال تداوم شهرک سازی توسط صهیونیست ها و یهودی سازی اولین قبله مسلمانان جهان، اظهار داشت: از حاکمان جدید عربستان انتظار می رود در مسیر صلح، ثبات و امنیت منطقه گام بردارند و به کشتار و محاصره مردم مظلوم یمن پایان دهند.

معاون وزیر امور خارجه همچنین در خصوص اوضاع اردوگاه یرموک در سوریه ابراز نگرانی کرد.

معاون دبیر کل جبهه خلق برای آزادی فلسطین، ضمن تقدیر از حمایت های مردم مسلمان یمن از آرمان فلسطین به ویژه در زمان جنگ های غزه، مواضع برخی کشورهای منطقه و حمله نظامی عربستان به یمن را مورد انتقاد قرارداد و آن را به نفع رژیم صهیونیستی و سبب تنفر ملت های منطقه از مهاجمان دانست.

ابواحمدفواد، ضمن ارایه توضیحات مبسوطی در خصوص وضعیت اردوگاه یرموک در سوریه و تقبیح رفتارهای زشت و غیر انسانی عناصر داعش و دیگر گروهک های تروریستی در این اردوگاه، ریشه اصلی تمامی مشکلات منطقه را موجودیت نامشروع و ساختگی رژیم صهیونیستی دانست.

وی با بیان جایگاه مهم و شایسته سوریه در محور مقاومت و تشریح توطئه های گوناگون خارجی علیه دولت و مردم سوریه، تاکید کرد سرنوشت محتوم رژیم جنایتکار و اشغالگر قدس، چیزی جز نابودی نخواهدبود.

در گروه: سیاسی
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |