دیدار و گفتگوی سفیرجمهوری اسلامی ایران در آنکارا با رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ترکیه
محمد فرازمند، سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا ضمن ابراز خرسندی دردیدار با ولکان بوزکر رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ترکیه، گفت: 

 

دیدار و گفتگوی  سفیرجمهوری اسلامی ایران در آنکارا با رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ترکیه

محمد فرازمند، سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا ضمن ابراز خرسندی دردیدار با ولکان بوزکر رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ترکیه،  گفت: "روابط پارلمانی ترکیه و ایران باعث تقویت روابط بین مردم دو کشور نیز شده است".وی درباره تحریم‌های آمریکا علیه کشورش اظهار داشت: "تحریم‌های آمریکا علیه ایران نه تنها کشورمان بلکه تمام کشورهای منطقه را مورد هدف قرار می دهد. تا وقتی که ایران نفت صادر نکند، کشورهای منطقه نیز تحت تاثیر این تحریم‌ها قرار خواهند گرفت. ولی ما به صادرات نفت ادامه خواهیم داد و تحریم‌های آمریکا را نادیده خواهیم گرفت. ما مکانیزمINSTEX را با کشورهای اروپایی راه اندازی کردیم. مکانیزم های مشابه آن را نیز می توان طراحی کرد. برای گسترش روابط با همسایه و دوستان خود دنبال ایجاد یک مکانیزم خواهیم بود. تجارت با پول ملی نیز می تواند نمونه ای از این مکانیزم ها باشد".

سفیر ایران همچنین با بیان اینکه ترکیه همیشه موضع خود در برابر تحریم‌های آمریکا را به روشنی اعلام کرده است، تصریح کرد: "ترکیه، کشور بزرگ و یکی از بزرگ‌ترین بازیگران منطقه‌ ماست و همیشه بر اساس چارچوب سیاست خارجه خود تصمیم گیری می کند".

ولکان بوزکر، رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ترکیه نیز در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا گفت ما همواره از حذف تحریم ها علیه ایران حمایت کرده و خواهان آن هستیم که این کشور جایگاه شایسته خود در پلت فرم جهانی را باز یابد.

ولکان بوزکر، رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ترکیه در دیدار خود با محمد فرازمند، سفیر ایران در آنکارا درباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: "ما همواره از حذف تحریم ها علیه ایران حمایت کرده و خواهان آن هستیم که این کشور جایگاه شایسته خود در پلت فرم جهانی را باز یابد. معتقد هستیم تحریم‌های آمریکا علیه ایران به نتیجه‌ای نخواهد رسید."وی ضمن ابراز خورسندی از دیدار با سفیر ایران، تاکید کرد: ایران همسایه و دوست بسیار مهم برای ترکیه است.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ترکیه اظهار داشت: "با ایران فراتر از روابط همسایگی، جزئی از تصمیم‌های مهمی منطقه‌ای هم هستیم. اگر امروز صد‌ها هزار نفر در ادلب کشته یا مجبور به مهاجرت نشده‌اند، به وسیله تصمیم‌های مشترک ترکیه، ایران و روسیه بوده است".

عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |