اطلاعیه- قابل توجه هموطنان مقیم و ایرانیان عازم ترکیه

باسمه تعالی

بدینوسیله به اطلاع هموطنان مقیم و ایرانیان عازم ترکیه می رساند؛ اداره پلیس کشور جمهوری ترکیه ضمن انتشار اطلاعیه ای در خصوص اتخاذ تدابیر امنیتی ویژه در ایام جشن های سال نو میلادی نکات مهمی را متذکرگردیده است . در بخش هايي از اطلاعيه هشدار ، پلیس ترکیه آمده است :

-در چارچوب تدابیر، شب کریسمس (سال نو ميلادي) در مراکز و اماکن شلوغ از جمله اماکن تفریحی، مراکز خرید و خیابان های اصلی، به منظور ممانعت از وقایعی نظیر سرقت، کلاه برداری و جیب بری، شمار نیروهای پلیس گشت و پلیس موتور سوار افزایش داده خواهد شد.

- از سوی دیگر در فرودگاه ها، ترمینال ها و ایستگاه های قطار و بنادر هم شمار نیروهای گشت پلیس افزایش خواهد یافت.

- در مراکز عمومی و اماکن تفریحی به منظور ممانعت از وقوع حوادث و رفتارهایی که آسایش عمومی را برهم خواهد زد؛ تدابیر امنیتی و نظارت پلیس افزایش داده خواهد شد.

- با توجه به افزایش ترافیک و حمل و نقل شهری در شب کریسمس، در این زمینه نیز کنترل ها افزایش خواهد یافت.

-در میادینی تدابیر امنیتی فشرده در نظر گرفته خواهد شد. همچنین برای اطلاع رسانی مردم به نیروهای پلیس نیز شماره تلفن های تماس ضروری اعلام خواهد شد.

- در پاسخ به فرمانداری و شهرداری بشیکتاش ( استانبول)

با در نظر گرفتن شرایط فعلی کشور(تركيه و احتمال وقوع اقدامات تحریک آمیز براي بر هم زدن آرامش و امنیت مردم ، نظم و امنیت عمومی و  به دلیل وجود اسلکه و خط حمل و نقل دریایی میان دو بخش آناتولی و اروپای استانبول و گذرگاه های حمل ونقل عمومی ، مناطق فاتح- بی اوغلو-بشیکتاش-مجیدیه کوی ، شيشلي و ميدان بار باروس استانبول ، تجمع مناسب ارزیابی نشده است .

توصیه می گردد در صورت بروز هرگونه مشکل سریعا با بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا و سرکنسولگری های کشورمان در ارزروم ، استانبول و ترابوزان تماس حاصل فرمایید.

عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |