گشایش فصل جدیدی از روابط ایران و ترکیه

روابط ایران و ترکیه با سفر بالاترین مقامات ارشد نظامی دو کشور به آنکارا و تهران، در آستانه سفر رجب طیب اردوغان ریاست جمهوری ترکیه به ایران وارد مرحله تازه ای شده است .

بر این اساس می توان امیدوار بودکه سطح مناسبات و همکاری های دو کشور در کلیه سطوح دو جانبه سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی و همکاری نظامی امنیتی و نیز چند جانبه منطقه ای و بین المللی بیش از پیش گسترش یابد.

ایران و ترکیه دو کشور همسایه و با اشتراکات متعدد سیاسی ، فرهنگی ، تاریخی و دینی هستند که همه این ها لزوم گسترش توسعه مناسبات و مراوادات گسترده را در کلیه سطوح دو چندان می کند. در واقع تهران و آنکارا با گسترش روابط خود هم دو ملت ایران و ترکیه  و هم ملل منطقه و جهان اسلام را  از منافع چنین روابط حسنه ای بهره مند خواهند نمود.

سفر چند ماه گذشته سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران به ترکیه و متعاقب آن سفر اخیر ژنرال خلوصی آکار رئیس ستاد ارتش ترکیه به ایران، عزم دو کشور را برای گسترش و توسعه روابط نوین در بخش نظامی - امنیتی بخوبی هویدا نموده است .

انتظار می رود در سفر جناب آقای اردوغان ریاست محترم جمهوری ترکیه به تهران و متعاقب آن برگزاری نشست راهبردی دو کشور وسپس برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی راه های مشارکت ، و گسترش همکاری های میان دو کشور بررسی ، تفاهم و توافق گردد . 

در گروه: مقالات
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |