دعوت از همه ایرانیان ساکن در ترکیه برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه اعلام کرد: برای فراهم نمودن امکان مشارکت حداکثری و اخذ آرای هموطنان مان در جریان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در کشور ترکیه، 6 شعبه اخذ رای پیش بینی شده است.

محمدابراهیم طاهریان فرد روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: در این دوره از انتخابات، یک شعبه در شهر آنکارا و در ساختمان کنسولگری سفارت جمهوری اسلامی ایران، یک شعبه در ساختمان کنسولگری شهر ارزروم و یک شعبه نیز در محل کنسولگری شهر طرابوزان پیش بینی شده است.

وی افزود: در شهر استانبول نیز به علت حضور ایرانیان پرشمار، 2 شعبه اخذ رای یکی در محل ساختمان سرکنسولگری کشورمان در استانبول پیش بینی شده و یک شعبه نیز در بخش آسیایی شهر استانبول برای اخذ آرای هموطنان دایر خواهد بود.

وی ادامه داد: علاوه بر این، یک شعبه نیز در ساختمان بانک ملت ایران در شهر ازمیر برای اخذ آرای هموطنان دایر خواهد بود.

وی با اشاره به آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات در این شعب پیش بینی شده و آموزش نیروها و عوامل برگزار کننده اظهار کرد: با مقامات محلی و وزارت امور خارجه ترکیه نیز در خصوص برگزاری انتخابات هماهنگی لازم انجام شده است.

طاهریان فرد اضافه کرد: در خصوص برگزاری این انتخابات، در محل حضور، تجمع و تردد ایرانیان در خصوص شرکت در انتخابات اطلاع رسانی لازم انجام شده و این انتخابات برابر دستورالعمل ارائه شده، در ترکیه نیز برگزار می شود.

وی افزود: هموطنان برای کسب اطلاعات دقیق تر و بیشتر به سایت اینترنتی سفارت و کنسولگری های ایران در استانبول، طرابوزون و ارزروم مراجعه کنند.

وی با دعوت از همه ایرانیان ساکن در ترکیه برای شرکت در این انتخابات گفت: ایرانیان ساکن در ترکیه با در دست داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی و در صورت همراه نداشتن این دو مدرک، با استفاده از گذرنامه خود می توانند در این دوره از انتخابات رای دهند.

در این دوره، با انصراف محمدباقر قالیباف از ادامه رقابت انتخاباتی، سیدمصطفی آقامیرسلیم، اسحاق جهانگیری، سید ابراهیم رئیسی، حسن روحانی و سیدمصطفی هاشمی طبا با هم به رقابت می پردازند.

در گروه: سیاسی
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |