زنان در ایران از مقام و موقعیت والای اجتماعی برخوردارند

ابراهیم طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با خانم فاطمه بتول سایان کایا، وزیر خانواده و سیاست های اجتماعی ترکیه در محل این وزارت ، آخرین وضعیت روابط و همکاری های دوجانبه میان ایران و ترکیه را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار داد .

سفیر ایران با ارائه گزارشی در خصوص فعالیت و جایگاه برجسته بانوان در جمهوری اسلامی ایران وحضور ، مشارکت و فعالیت های متنوع اجتماعی بانوان ایرانی درداخل کشور و مجامع بین المللی تاکید نمود : توسعه روابط و همکاری های بانوان کشور های اسلامی از طریق موسسات اسلامی و مشارکت وحضور ایشان در اجلاس هاس بین المللی  که به ویژه از سوی کشورهای اسلامی تشکیل می گردد در جهت هم افزایی  و تبادل تجربیات بسیار حائز اهمیت است .

 سفیر ایران  در این ملاقات با ارائه دعوتنامه خانم ملاوردی معاون رئیس جمهوری اسلامی ایران در امور زنان و خانواده جمهوری اسلامی ایران، جهت دعوت از ایشان برای حضور در نشست "سیاست گذاری اجتماعی و خانواده در جوامع اسلامی: الزامات و بایسته ها" ،  تاکید نمود:  امیدواریم علاوه بر حضور و مشارکت شما در این اجلاس فرصت لازم برای  دیدار و گفتگوی سرکار عالی با مسئولین  موسسات  و سازمان های اجتماعی ایرانی در حوزه زنان و خانواده در شهر های مشهد و تهران ، فراهم گردد .

خانم فاطمه بتول سایان کایا  وزیر خانواده و سیاست های اجتماعی ترکیه با  استقبال از دعوت خانم ملاوردی ، خاطر نشان کرد ؛ زنان در ایران از مقام و موقعیت والای اجتماعی  برخوردارند ، لذا این سفر می تواند فرصتی برای تبادل نظر و بهره گیری از تجربیات مسئولین ایرانی باشد.

وزیر خانواده و سیاست های اجتماعی ترکیه با اشاره به وظایف وزارت متبوعش واین که موضوع توسعه فعاليت هاي اجتماعي زنان یکی از دغدغه های اصلی این وزارتخانه می باشد افزود : تلاش در جهت رفع مشکلات زنان وتوسعه حضور اجتماعي اين بخش از جامعه ،  به عنوان یکی از ماموریت های اصلی وزارت خانواده و سیاست های اجتماعی ترکیه می باشد  . 

نشست "سیاست گذاری اجتماعی و خانواده در جوامع اسلامی: الزامات و بایسته ها" از تاریخ 7 اردیبهشت 1396 در سطح وزرای کشورهای عضو ، در شهر مشهد که به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 انتخاب گردیده است،  برگزار خواهد شد .

در گروه: سیاسی
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |