امیدواریم همکاری های دو جانبه و چند جانبه ایران و ترکیه تعمیق یابد

مراسم بزرگداشت مرحوم نجم الدین اربکان از سوی  بنیاد اربکان با حضور شخصیت های سیاسی فرهنگی و جمع كثير ي از علاقمندان آن مرحوم در استانبول تركيه با شكوه فراوان برگزار شد .

 فاتح اربكان ، رئيس بنياد اربكان در اين مراسم  با تشريح ابعاد مختلف شخصيت سياسي ، فرهنكي و اجتماعي ان مرحوم تاكيد نمود:  استكبار ستیزی ، مقاومت در مقابل صهيونيست ها ، تلاش براي ايجاد وحدت در ميان مسلمانان و سازمان دهي ظرفيت هاي موجود در كشور هاي همسايه براي هم افزايي و توسعه منطقه،  از جمله محور هاي  مهم نگاه سياسي مرحوم اربكان، محسوب مي شود .

ابراهيم طاهريان سفير ايران در تركيه نیز سخنران ويژه اين مراسم بود كه ضمن تجليل و تشريح شخصيت برجسته و دين محور مرحوم اربكان گفت :مرحوم اربكان  مردي بزرك ، دانشمند، سياستمدار و دولت مردي دلسوزو عاشق ملت ، كشور و اسلام بود .

طاهريان افزود : برخي شخصيت ها هم در زمان حیات و هم ممات  خود مایه برکت هستند ومرحوم  اربکان از جمله اين شخصيت هاي تاثير گذار است .

كسي كه حتي پس از ارتحالش  علاقمندان و شخصیت های مهمی را از پاکستان،  افغانستان ، بوسنی ، قبرس و فلسطين و ديگر نقاط جهان و همچنين خيلي عظيمي از مردم تركيه به ويژه جوانان را در این مكان دور هم جمع نموده است.

سفير ايران افزود : مرحوم اربگان عنايت خاصي به توسعه روابط با همسايگان داشت و براين اساس در جهت توسعه سازمان دي هشت كام هاي موثري برداشت و نيز براي تحرك بخشي به روابط ميان ایران وتركيه تلاشهاي مثمر ثمري را با پشت سر گذاشتن  موانع بسيار، به انجام رساند .

طاهريان  با اشاره به اهميت زنده نگه داشتن ياد و اهداف بلند مرحوم اربكان تصريح نمود : اميدواريم راه و اهداف بلند ايشان  با توسعه همه جانبه همكاري هاي مشترك في مابين  كشور هاي منطقه و ارتقاي روابط دوجانبه سياسي ، فرهنگي و اقتصادي  و نيز همكاريهاي منطقه اي و بين المللي ايران و تركيه بيش از گذشته تعميق يابد.  

در اين مراسم حاضرين بطور مكرر با سر دادن شعار هاي ضد صهيونيستي بر ضرورت ادامه راه مرحوم اربكان تاكيد نمودند.  همچنين  بنر بزرگی در محكوميت اقدامات رژيم  صهيونيستي و در حمايت  ملت مسلمان فلسطين در سالن مراسم نصب شده بود.

 علاوه بر ابراهيم طاهريان سفير و بختيار اسد زاده سركنسول ايران ،  ديگر شخصيت هاي سياسي داخلي و خارجي ازجمله نمايندگان قاضی حسین رهبر جماعت اسلامی پاکستان وعلی عزت بگوویچ رییس جمهور بوسنی ، نمايندگاني از پاكستان ، قبرس و ساير كشورهاي منطقه در اين مراسم   شرکت نموده بودند

در گروه: دیدارها
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |