ایران و ترکیه می توانند به عنوان مکمل عمل نمایند

ابراهیم طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه با ملیح گوکچک، شهردار آنکارا در ساختمان مرکزی شهرداری آنکارا دیدار نمود .

سفیر ایران در این دیدار با  اشاره به هدف گذاری 30 میلیارد دلاری اقتصادی از سوی روسای جمهوری ایران و ترکیه  خاطر نشان کرد مقامات دو کشور تمام توان خود را برای ارتقا مبادلات تجاری بازرگانی فی مابین معطوف به حل موانع ، ایجاد بستر  و فراهم نمودن ساز و کار های متناسب با هدف، نموده اند.   

طاهریان با اشاره به اهمیت تقویت روابط بانکی  و ارتقاء زیر ساخت های جاده ای و حمل و نقلی میان دو کشور افزود: بر اساس نقشه  راه توسعه روابط بانکی و ایجاد ساز و کار لازم جهت تسهیل بستر های مناسب حمل و نقل فی مابین دو کشور امری ضروری است و مسئولین بخش های بانکی و حمل و نقل،  مسئولیت مهمی به عهده دارند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران تصریح نمود: ایران و ترکیه می توانند به عنوان مکمل یکدیگر عمل نمایند، و از طریق هم افزایی در جهت توسعه و رونق اقتصادی دوجانبه و منطقه ایی نقش موثر داشته باشند.

شهردار آنکارا نیز ضمن خوش آمدگویی به سفیر جمهوری اسلامی ایران نسبت به اهمیت برقراری روابط برادرانه میان مسلمانان تاکید و ابراز امیدواری نمود در سایه همکاری همه بخش های اقتصادی ، تجاری و خصوصا حمل و نقل روابط اقتصادی دو کشور تا سقف سی میلیار دلار ارتقاء یابد .  

وی از سفیر جمهوری اسلامی ایران خواست همه توان خود را در جهت توسعه تعامل و همکاری میان دو کشور و  گفتگو میان مقامات بلند پایه برای تبادل نظر و رفع موانع پیش رو در بخش های مختلف سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی، به کار گیرد.

 

در گروه: سیاسی
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |