ابراز تسلیت رئیس بنیاد اربکان به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی

فاتح اربکان رئیس بنیاد اربکان ترکیه در ملاقات خود با ابراهیم طاهریان سفیر ایران در آنکارا با ابراز تسلیت به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی مراتب همدردی خود با  دولت ، ملت و خانواده آن مرحوم را ابراز نمود .

رئیس بنیاد اربکان با اشاره به نقش موثر و فعال منطقه ای و بین المللی مرحوم  آیت الله هاشمی رفسنجانی ، به ویژه  همراهی  ایشان با مرحوم اربکان برای تشکیل گروه دی 8 گفت : این دو بزرگوار همواره در تکاپوی توسعه جهان اسلام و حل مشکلات آن با ایجاد راه کار های مسالمت آمیز و وحدت بخش بودند . ایده ایجاد تشکل سازمان دی 8 نیز بر همین اساس از منشا فکری مثبت اندیش آنها شکل گرفت و باید بر این اساس همه کشور های اسلامی منطقه از توسعه این سازمان در جهت ایجاد رفاه و برقراری صلح ، ثبات و امنیت در منطقه استقبال نمایند  .

فاتح اربکان در این دیدار تصریح نمود ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی که در زمان حیات خود نقش موثری در جهت ایجاد وحدت و اتحاد جهان اسلام داشتند ، ضایعه بزرگ برای جهان اسلام و مسلمانان محسوب می گردد.

وی تاکید نمود : برای حضور در مراسم بزرگداشت آن مرحوم تلاش نمودیم به تهران سفر نماییم ، ولی متاسفانه به علت لغو پروازها در استانبول امکان انجام این سفر مهیا نشد.  از این حیث،  مجددا مراتب تاسف و تاثر خود را به همه علاقمندان و وابستگان به ایشان ابراز می نماییم.

طاهریان سفیر ایران با  تقدیر و تشکر از ابراز تسلیت رئیس بنیاد اربکان در مورد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت ؛ تلاش مشترک و هدفمند آقایان هاشمی و اربکان برای تشکیل سازمان دی 8  از جمله اقدامات ماندگار و ارزشمند ،  تاریخمحسوب می شود .

وی افزود : با نگاه به تحولات جاری و شرایط امروز منطقه و جهان اسلام اهمیت توسعه چنین ساختاری قابل درک است. خصوصا این که مجموعه دی هشت ساز و کار مناسبی برای توسعه روابط و همکاری میان کشور های اسلامی، در راستای مشارکت و هم افزایی برای برقراری صلح و ثبات در منطقه و جهان اسلام است.

در گروه: سیاسی
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |