وزیر کشور ترکیه : موضوعات مشترک فراوانی برای توسعه همکاری داریم که نیازمند توسعه ارتباطات ، است

ابراهیم طاهریان سفیر ایران با سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه دیدار و پیرامون توسعه روند همکاری های مشترک گفتگو و تبادل و نظر به عمل آورد .

سفیر ایران با تاکید بر ضرورت تقویت مناسبات ایران در سطوح مختلف گفت :  به موازات توسعه مناسبات دو جانبه حائز اهمیت خواهد بود که در جهت هم افزایی نسبت به ارتقائ همکاری های مشترک در سطوح مختلف منطقه ای و بین المللی نیز اهتمام مبذول داریم .

طاهریان با اشاره به روابط خوب انتظامی میان دو کشور اهمیت توسعه این روابط را در بخش های مختلف، اعم از کنترل و پیشگیری جرایم ، افزایش مراقبت از مرزها و به خصوص برای جلوگیری ازترانزیت مواد مخدر، مبارزه با تروریسم و ممانعت از ترددهای غیر قانونی ، مورد تاکید قرار داد.

سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه در این ملاقات با  ابراز مراتب همدردی و تسلیت خود با دولت و ملت ایران نسبت به ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت : امیدوارم سال جاری نقطه عطفی برای ارتقاء سطح همکاری های سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی دو کشور به خصوص در زمینه های امنیتی و انتظامی باشد .

وزیر کشور ترکیه با ارزیابی آخرین وضعیت روابط و مناسبات دو کشور افزود : روند روبه گسترش همکاری های دو کشور بزرگ ایران و ترکیه امروز در بهترین سطح و شرایط قرار دارد . خصوصا این که موضوعات مشترک فراوانی برای توسعه همکاری داریم که نیازمند توسعه ارتباطات ، است.

 در این ملاقات سرهنگ بارانی افسر رابط نیروی انتظامی ایران در آنکارا و علی باشترک معاون پلیس ترکیه ،حضور داشتند.

در گروه: سیاسی
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |