اصحاب رسانه در زمین دشمنان روابط ايران و تركيه بازی نکنند

تمل کاراملااوغلو رهبر حزب سعادت ترکیه  در راس هیاتی از مقامات حزب سعادت با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران با محمد ابراهیم طاهریان فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه دیدار و گفت و گو کرد.

رهبر حزب سعادت تركيه. در این دیدار گفت:  روابط دیرینه ایران و ترکیه بسیار ارزشمند وضامن صلح ، برقراري ثبات و تامين امنیت منطقه و جهان است.

وي افزود :دوستی بین ایران و ترکیه محدود به دوره اخیر نیست و قدمتي ٥٠٠ ساله دارد.

وی ادامه داد: منطقه ای که در آن قرار داریم در يك قرن اخیر صحنه درگیریهاي  شدید بوده اما ایران و ترکیه همواره در کنار هم در صلح و آرامش زیسته اند و مرزهای دو کشور مظهر صلح ودوستی بوده است.

رهبر حزب سعادت تركيه تاكيد نمود :از این منظر می توان گفت ایران و ترکیه در طول تاريخ نيز نقش مشترك و وظیفه مهمی براي تامين صلح ،  ثبات و تامين امنيت و صلح در منطقه و جهان به عهده داشته اند . 

کاراملااوغلو با اشاره به اینکه عده ای در تلاشند تا  روابط ودوستی ميان ما را برهم زنند و ما دقيقا این تلاشها را زير نظر داريم ، افزود: دولت آنکارا حساسیت لازم را در این راستا به خرج می دهد و حزب متبوع وی نیز از این وجود  چنين حساسیتي، رضایت دارد.

رهبر حزب سعادت تاكيد نمود: ما معتقديم كه نبايد روي برخی اختلاف نظر ها تمركز نمود،  بلكه بايد نقاط اشتراك را توسعه دهيم .خصوصا اينكه مناسبات دو کشور دارای پایه و اساس خوبی است .

وي افزود :بايد در همه زمينه ها  با نزدیک سازی نقطه نظرها مناسبات سياسي ، اقتصادي و فرهنگي را ارتقاء داده و در زمينه مسائل منطقه اي در مسير استقرار صلح وثبات كام برداريم.

محمدابراهیم طاهریان فرد سفیر ایران در ترکیه نیز در این دیدار گفت: دو کشور و ملت ايران وتركيه در شرایط دشوار همواره در کنار یکدیگر بوده و خواهند بود .

وي افزود : در طول تاريخ روابط  دو کشور و ملت بارها در بوته آزمایش قرار گرفته وهمواره  طرفین با پشت سر نهادن فرازوفرودها مختلف از همه آزمون هاي سخت ، سر بلند بیرون امده اند .

سفير ايران تصریح نمود: البته اين بسيار طبيعي است كه در مواردی قرائت ها ي متفاتي نسبت به يك پدیده وجود داشته باشد، ولي بهترین راه براي رسيدن به قرائتي مشترك از طريق گفتگو هاي سازنده ، تفاهم و توسعه اعتماد في مابين ايجاد خواهد شد و خوشبختانه ميان ايران و تركيه نيز همواره در زمينه مسائل مورد علاقه،  رایزنی هاي خوبی جریان داشته است .

طاهريان ادامه داد: البته در این میان احزاب و رسانه ها و سازمان هاي مردم نهاد در شكل دهي روابط سازنده ، توسعه اعتماد وبرقراري تفاهم نقش مهمی دارند.

وي باانتقاد ازفضا سازي هاي منفي و يك سويه برخي رسانه تاكيد نمود :اصحاب رسانه بایستی بسيار مراقب باشند که در زمین دشمنان روابط ايران و تركيه بازی نکنند. چرا كه تمام تلاش بدخواهان  اين است كه با ايجاد فضاي منفي احساسي  همراه با جريان ساختگي و كاذب خبري ، مردمانمان  را ازهم دور نموده تا اهدافشان را محقق نمايند.

عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |