توسعه روابط اقتصادی میان ایران و ترکیه ضامن تحکیم همکاری ها

محمد ابراهیم طاهریان فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا با رئیس و اعضای کنفدراسیون پیمانکاران ترکیه دیدار و پیرامون راه های توسعه مناسبات و همکاری های بخش خصوصی دو کشور گفت و گو کرد.

دراین دیدار سفیر ایران با اشاره به مشترکات تهران و آنکارا، گفت: حفظ و توسعه روابط اقتصادی میان ایران و ترکیه ضامن تحکیم همکاری ها در سایر بخش ها ومبادلات سیاسی و فرهنگی دو طرف می باشد.

وی با اشاره به رفت و آمدهای اخیر مقامات بلندپایه دو کشور ، آن را موجب تقویت مناسبات دو جانبه بر شمرد و ابراز امیدواری کرد تا روابط دوستانه دو طرف به طور پایدار ادامه داشته باشد.

طاهریان افزود : به سبب لغو تحریم ها ، اصلاح قوانین و مقررات سرمایه گذاری و همچنین ارائه مشوق ها و تضمین های لازم از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران، شرایط و بسترهای لازم برای افزایش مشارکت شرکت های سرمایه گذار خارجی در پروژه های زیربنایی، گردشگری و سلامت در ایران فراهم شده و با توجه به این که محدودیت های سوئیفت در ارزهای لیر و یورو میان بانک های کشور بر طرف شده است، انتظار داریم تا شاهد حضور بیشتر و موثرتر شرکت های ترک برای سرمایه گذاری در ایران و دستیابی به هدف 30 میلیارد دلاری در روابط باشیم.

طاهر تلی اوغلو رئیس هیئت مدیره کنفدراسیون پیمانکاران ترکیه نیز ضمن تشکر از جمهوری اسلامی ایران بابت حمایت از دولت و ملت ترکیه در مقابل کودتاچیان، از لغو تحریم های ظالمانه علیه ایران ابراز خرسندی کرد و گفت متاسفانه به دلیل محدودیت های اعمال شده از سوی غرب در دوران تحریمها، حضور شرکتهای عضو این کنفدراسیون در ایران کمرنگ شده بود اما امیدواریم تا در دوران جدید با تلاش بخش خصوصی و مساعدت دولتمردان هر دو کشور بتوانیم کمبودهای گذشته را در آینده نزدیک جبران و دستیابی به هدف 30 میلیارد دلاری در روابط اقتصادی دو کشور را محقق کنیم.

تلی اوغلو افزود، آمادگی داریم تا بزودی از طرف کنفدراسیون پیمانکاران ترکیه هیاتی را برای بررسی پروژه های زیربنایی به ایران اعزام کنیم.

در این نشست همچنین سایر اعضای هیئت مدیره کنفدراسیون پیمانکاران ترکیه فعالیت شرکت های متبوعشان را تشریح و آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در پروژه های راه سازی ، راه آهن ، نیروگاهی ، سلامت و گردشگری ایران اعلام کردند.


عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |