ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس بنیاد اربکان

ابراهیم طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا با فاتح اربکان رئیس بنیاد اربکان دیدار و گفتگو نمود .در این ملاقات روند تحولات دوجانبه و مسائل منطقه ای مورد بحث و تبادل نظرقرارگرفت .

سفیر ایران در این دیدار با تاکید بر اهمیت گسترش روابط دوجانبه سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی گفت؛ با هدف افزایش همکاریهای منطقه ای نیز گفتگوهایی میان وزاری خارجه دو کشور انجام ،که نتایج مثبتی از آن کسب شده است . 

طاهریان با اشاره به وقوع کودتای نافرجام ترکیه تصریح نمود؛ موضع شفاف و صریح جمهوری اسلامی ایران در سخت ترین شرایط از همان لحظات اول همراهی و اعلام حمایت از ملت ، دولت و دمکراسی درترکیه بود.

سفیر ایران توسعه جریانهای افراطی را خطری بزرگ برای منطقه و جهان ارزیابی وافزود ؛ باید همکاری ها میان کشورهای مسلمان را ارتقاء داد . توجه به سازمان دی 8 می تواند راه کار موثری برای افزایش ارتباط کشورهای عضو این سازمان با هدف تحکیم مناسبات در جهان اسلام باشد.

فاتح اربکان رئیس بنیاد اربکان نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت توسعه روابط ایران و ترکیه گفت ؛ ارتقاء سطح مناسبات سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی فی مابین دو کشور از جمله مهمترین دغدغه های استراتژیک مرحوم اربکان بود.

وی افزود : مرحوم اربکان مسیر مقابله با سیاست های تفرقه افکنانه را منوط و وابسته به توسعه  و گسترش همکاری میان ایران و ترکیه معرفی می نمود.

در گروه: سیاسی
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |