ایران و ترکیه باید برای همکاری هرچه بیشتر در زمینه های مختلف تلاش کنند

محمود واعظی وزیر ارتباطات که به منظور شرکت در اجلاس جهانی پست در استانبول ترکیه حضور دارد با اشاره به اهمیت روابط و همکاری های میان ایران و ترکیه گفت : ایران و ترکیه به عنوان دو کشور همسایه باید برای توسعه و تعمیق هرچه بیشتر روابط و همکاری ها در زمینه های مختلف تلاش کنند.

واعظی گفت ؛جمهوری اسلامی ایران قبل و پس از کودتا، همواره حامی دولت قانونی در جمهوری ترکیه بوده و هنگام وقوع کودتای نافرجام نیز وزیر امور خارجه ایران به طور مستمر با مسئولین ترکیه در ارتباط بود و پس از آن نیز اوضاع داخلی این کشور را دنبال می کرد.

وزیر ارتباطات با اشاره به حضور مردم ترکیه در صحنه مقابله با کودتا گران افزود:  دوران کودتا به سر امده و این مردم کشورها هستند که درخصوص تعیین حکومت خود تصمیم می گیرند.

محمود واعظی در ادامه با اشاره به تصویب پیشنهاد ایران در اجلاس جهانی پست ، گفت :پست در سالهای اخیر هم گرایی خوبی با حوزه الکترونیک و فناوری اطلاعات داشته و بر همین اساس،  ایران پیشنهادی در این زمینه  مطرح که مورد تصویب کشورهای شرکت کننده در 'اجلاس جهانی پست ' قرار گرفت .

وی با اشاره به حضور 140 کشور در این اجلاس ، افزود : این اجلاس 20 روز طول خواهد کشید ، هیات ایرانی نیز در این 20 روز در این اجلاس فعالیت خواهد داشت.

واعظی با اشاره به این که 'اجلاس جهانی پست ' چهار سال یک بار برگزار و در هر دوره دبیر کل، کمیته ها و شوراهای آن تغییر می کند تصریح نمود ؛ تصمیم هایی که در این اجلاس گرفته می شود در تمام کشورها در طول چهار سال پس از تصویب مجالس کشورها باید اجرایی شود، در ایران نیز تصمیمات دوره قبل پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی ، اجرایی شد.


در گروه: سیاسی
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |