ایران برای سرمایه گذاران خارجي ترک در حوزه بهداشت و درمان الویت قائل است

دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشگی  که به منظور حضور و مشاركت  در شصت و سومین نشست منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی درمصر عازم ان كشور بود جهت  دیدار و گفتگو با همتای ترک خود برای مدتی کوتاه در انكار توقف نمود .

دكتر هاشمي  پس از ديدار با وزير بهداشت تركيه با حضور در جمع دیپلماتهای سفارت جمهوری اسلامی ایران مهمترین مسائل وزمینه های مرتبط با امکان توسعه مناسبات و گسترش همکاری های علمی ،  آموزشی و پزشگی را با جمهوری ترکیه مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

در این دیدار صمیمانه وی خاطر نشان نمود جمهوری اسلامی ایران ظرفیت های بسیار گسترده ای جهت جذب سرمایه و سرمایه گذاران خارجی به ویژه در حوزه علمی آموزشی ، بهداشت و درمان دارد و برای سرمایه گذاری و مشارکت فعالانه ، سرمایه گذاران ترک در الویت قرار دارند .

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاران در بخش های بهداشت و درمانی با استفاده از موقعیت مطلوب و بهره گیری از فرصت های همکاری مشترک می توانند نسبت به احداث بیمارستان اقدام نمایند افزود ؛ وزارت بهداشت برای سرمایه گذاران خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور تمهیدات وتسهیلات مناسبی را فراهم نموده است  و اقدامات خوبی هم در این بخش انجام گرفته است .

دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی با بیان این که  ساخت و توسعه فضا های درمانی در ابعاد مختلف هم موجب رفاه و آسایش مردم و هم شامل برکات دنیوی و اخروی برای سرمایه گذاران است ، تاکید نمود : با توجه به بازگشت سریع سرمایه صرف شده در امور ساخت و تجهیز مراکز درمانی ، آموزشی و بهداشتی به چرخه خدمت رسانی ، بسیاری از کشور ها ازجمله ترکیه با ساخت و تجهیز بیمارستان های زنجیره ای چرخه توریسم طبی را در رشته های مختلف و بخش هاي عمومی و تخصصی راه اندازی نموده و در کنار اشتغال زایی درزمينه ارائه خدمات به خارجیان ، مردم کشور نیز از تسهیلات درمانی مدرن و فوق مدرن چنین مراکزی بهره مند می گردند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشگی در خصوص  امکان جذب دانش آموختگان پزشگی ايراني ، مقیم  کشور ترکیه و دیگر کشورها تاکید نمود ؛ در تلاشیم با تسهیل مقررات و آزمون های مرتبط ، امکان حضور و جذب دانش آموختگان مان در رشته های پزشگی  را از خارج کشور تسهیل نماییم . البته این فرایند مستلزم قبولی دانش آموخته در آزمون های استاندارد علمی وعملی ودرچارچوب محتوی علمی آموزشی دوره های دکترای حرفه ای و تخصصی است.


در گروه: سیاسی
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |