اعلام حمایت ایران در لحظات اولیه وزمانی که هیچ گونه تصویری از کودتا نبود

محمد جواد ظریف و هیئت همراه با مولود چاوش اغلو و مقامات منطقه ای وزارت امور خارجه ترکیه در محل این وزارت دیدار نمود . در این دیدار مهمترین مسائل مورد علاقه دوجانبه سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی و منطقه ای و بین المللی مورد بحث و تبادل نظر طرفین قرار گرفت .

در ابتدای این دیدار چاوش اغلو وزیر امور خارجه ترکیه گفت ؛ از برادرم محمد جواد ظريف كه به تركيه سفر نموده اند تشكر مي نمايم . ايشان در همان لحظات اول كودتا وزماني كه هيچگونه تصوير روشني از شرايط نبود بارها با تماس تلفني حمايت خود از دولت وملت تركيه را در مقابل كودتاچيان را ابراز  نمودند.

ظريف براي ديداري يك  روزه  با مقامات ترك در راس هييتي بلند پايه به انكار سفر نموده است . بررسي روند تحولات  وهمكاري هاي دوجانبه و مرور مسايل منطقه اي و بين المللي از جمله محور هاي مهم گفتگوي ظريف با مقامات ترك است.

قرار است در پایان این دیدار دو وزیر با حضور در محل برگزاری کنفرانس مطبوعاتی به سئوالات خبر نگاران پاسخ داده و سپس عازم نماز جمعه در مسجد ملت ترکیه گردند .

 ملاقات با نخست وزیر و ریاست جمهوری ترکیه و بازدید از مجلس ملی جمهوری ترکیه نیز در دستور کار بعد از ظهر وزیر امور خارجه کشورمان قرار دارد .

در گروه: سیاسی
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |