سفر بسیار سازنده و مفید

دکتر محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه ایران در فرودگاه آنکارا هنگام بازگشت به تهران به سؤالات خبرنگارشبکه رادیو تلویزیونی  TRTترکیه پاسخ داد.

وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران  در پاسخ به سؤالی در رابطه با دلیل سفر ایشان به ترکیه، گفت:"ترکیه همسایه های مهم ماست. در شب کودتای نافرجام 15 جولای مردم ترکیه با رد مداخله در حاکمیت ملی شان به خیابان ها ریخته و از تحقق این تراژدی بسیار جدی ممانعت به عمل آوردند. ما نیز از طریق این سفر همبستگی و همدلی خود را با ملت ترکیه نشان دادیم".

وزیر امور خارجه ایران در ادامه با اشاره به اهمیت گسترش هر چه بیشتر روابط تهران آنکارا در دوران پیش رو گفت: "در جریان مذاکرات امروز پیرامون نحوه همکاری و اقدام مشترک علیه تهدیدهای بسیار جدی نظیر تروریسم و افراط گرایی، توسعه روابط دو جانبه و توسعه همکاری های فی مابین و در رابطه با موضوعات منطقه ای به بحث و تبادل نظر پرداختیم. این سفر بسیار سازنده و مفید واقع شد".

لازم به ذکر است که در چارچوب مذاکرات وزیر امورخارجه ایران در آنکارا پیرامون موضوعاتی نظیر تحولات جاری در سوریه، تقویت همکاری ها در زمینه انرژی و لغو ممنوعیت سفر گردشگران ایرانی به ترکیه بحث و تبادل نظر انجام گرفته است .

در گروه: سیاسی
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |