دیدار سفیر ایران با استاندار ازمیرترکیه

ابراهیم طاهریان سفیر ایران در ترکیه در دیدار با آقای آی یلدیز استاندار جدید ازمیر پیروزی دمکراسی در ترکیه را تبریک گفت و افزود جمهوری اسلامی ایران در کودتای نافرجام به صراحت در کنار دولت و ملت ترکیه قرار گرفت.

سفیر ایران در این ملاقات با اشاره به سفر فروردین ماه گذشته دکتر حسن روحانی رییس جمهوری ایران به ترکیه با اشاره اراده روسای جمهوری دو کشور در سومین نشست راهبردی برای تحقق  هدف گذاری  30 میلیارد دلاری در تجارت میان دو کشور تاکید نمود؛ برای تحقق این هدف همه باید تلاش کنیم.

طاهریان بخش گردشگری را یکی از حلقه های مهم در مناسبات اقتصادی و تجاری رو به رشد دو کشور ارزیابی کرد و ابراز امیدواری کرد تدابیر لازم برای تداوم این همکاری گسترده اتخاذ و اجرایی شود.

آقای آی یلدیز استاندار ازمیر هم در این دیدار با استقبال از سفر طاهریان به ازمیر، ظرفیت های استان ازمیر را در همکاری با ایران قابل توجه دانست و گفت: ازمیر از صنعتی ترین مناطق ترکیه است و شرکت های فعال در این استان دارای پیشینه همکاری خوبی با مخاطبان ایرانی هستند و در دوره جدید در نظر دارند، این همکاری را توسعه دهند.

سفیر ایران در این سفر استانی ضمن بازدید از اتاق بازرگانی ازمیر در همایشی با کارآفرینانی که به دعوت این اتاق از استان های ازمیر، مانیسا، آیدین و منه من به این شهر آمده اند، ضمن سخنرانی در خصوص روابط دو کشور به سئوالات کارفرمایاتن اقتصادی ترک در خصوص کم و کیف روابط ، همکاری های اقتصادی و نحوه سرمایه گذاری در ایران پاسخ گفت.

در گروه: سیاسی
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |