ابراز آمادگی شرکتهای پیمانکاری ترکیه برای سرمایه گذاری در ایران

محمد ابراهیم طاهریان فرد سفیر ایران با میک هات ینی گون رئیس و اعضای هیئت مدیره اتحادیه پیمانکاران ترکیه در آنکارا دیدار و پیرامون راه های توسعه مناسبات و همکاری های بخش خصوصی دو کشور گفتگو و تبادل نظر نمود.a

 در این دیدار سفیر ایران با اشاره به مشترکات تهران و آنکارا، گفت: ضامن تحکیم روابط سیاسی و فرهنگی ، توسعه و تقویت روابط اقتصادی تجاری میان دو کشور می باشد.

طاهریان تبادل هیئت های مختلف و دیدار مقامات بلندپایه اقتصادی تجاری ایران و ترکیه  ظرف سه ماه گذشته را رکورد خوبی در جهت ارتقاء مناسبات دو کشور بر شمرد و ابراز امیدواری کرد تا روابط دوستانه میان فی مابین هم چنان توسعه یابد.

سفیر ایران در ترکیه افزود : به سبب لغو تحریم ها ، اصلاح قوانین و مقررات سرمایه گذاری و همچنین ارائه مشوق ها و تضمین های لازم از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران ، شرایط و بسترهای لازم برای افزایش مشارکت شرکته ای سرمایه گذار خارجی به ویژه در پروژه های زیربنایی ، گردشگری و سلامت در ایران فراهم شده است .

وی تصریح نمود : با توجه به این که هم اکنون محدودیت های سوئیفت رفع شده و امکان مبادلات مالی از طریق لیر و یورو در ترکیه فراهم شده است، انتظار داریم تا به دلیل مشترکات فرهنگی ، دینی و همسایگی میان دو کشور شاهد حضور بیشتر و موثر شرکت های سرمایه گذارترکیه در ایران باشیم.

میک هات ینی گون رئیس هیئت مدیره اتحادیه پیمانکاران ترکیه نیز با اشاره به این که در دوران تحریم ها حضور شرکت های عضو این اتحادیه در ایران با مشکل مواجه بود گفت: امیدواریم در فصل  جدید با توجه به رفع محدودیت ها ، تلاش بخش خصوصی و مساعدت دولتمردان هر دو کشور بتوانیم کمبودهای گذشته را جبران و درجهت تحقق چشم انداز 30 میلیارد دلاری در روابط تجاری - اقتصادی دو کشور از طریق حضور و مشارکت فعالانه و سرمایه گذاری در پروژه های اقتصادی ایران نقش آفرینی داشته باشیم .

سایر اعضای هیئت مدیره اتحادیه پیمانکاران ترکیه هم در این نشست با معرفی و تشریح فعالیت های شرکت های متبوعه آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در پروژه های راه سازی ، احداث و توسعه راه آهن ، احداث نیروگاهی و مشارکت در بخش بهداشت ، سلامت و گردشگری در ایران اعلام نمودند.

عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |