ملاقات هیات کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با رئیس گروه دوستی پارلمانی ترکیه-ایران

هیات کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی به ریاست آقای الهیار ملکشا که برای انجام گفت و گو و تبادل نظر با نمایندگان مجلس ترکیه به آنکارا سفر کرده اند، در روز جاری (اول اردیبهشت ماه) با اقای یوسف بیاضیت رئیس گروه دوستی پارلمانی ترکیه- ایران و همچنین آقای نورالدین نباتی نماینده مجلس از استانبول و معاون ارشد حزب عدالت و توسعه ملاقات و گفت گو کردند.

رئیس ایرانی هیات انتخاب آقای بیاضیت را بعنوان رئیس گروه دوستی پارلمانی تبریک گفتند و بر اهمیت تبادل گروههای دوستی پارلمانی و نمایندگان مجالس دو کشور در توسعه و تقویت مناسبات دولت و مردم ایران و ترکیه تاکید کردند.

در این دیدار طرفین در خصوص تجارب قانونگذاری تبادل نظر کردند و نقش فقه در قانونگذاری را مورد گفت و گو قرار دادند. بانکداری بدون ربا نیز موضوع گفت و گو بود

آقای بیاضیت رئیس گروه دوستی پارلمانی با اشاره به سفر اخیر نخست وزیر ترکیه به ایران و رئیس جمهور کشورمان به ترکیه گفتند که توافق های خوبی در هر دو سفر در زمینه های سیاسی،اقتصادی، گردشگری و آموزش عالی انجام گرفت و قرار شد کمیسیون های تخصصی اجرای توافقات را پیگیری کنند.

موضوع تبادل با پول های ملی دو کشور نیز در این ملاقات بررسی شد و طرفین بر اجرای این الگو در میان کشورهای اسلامی تاکید داشتند.

طرف ایرانی با اشاره به وجود برخی مشکلات در سطح جهانی در رابطه با قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان، پول شویی و تروریسم بر اهمیت همکاری پارلمانی های دو کشور در مبارزه با آن موارد نیز تاکید کردند.
در گروه: سیاسی
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |