مراسم روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در آنکارا

روز ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور گسترده مقام های لشكری و كشوری تركیه، سفیران و وابستگان نظامی كشورهای خارجی ابراهیم طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران و دیپلماتهای سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنكارا برگزار شد.

مقام هایی از ارتش تركیه درسطح سرلشكر، ازجمله معاون اطلاعات نیروی زمینی ارتش تركیه، وابستگان نظامی كشورها ی خارجی از جمله كشورهای اروپایی و منطقه، ده ها تن از سفیران و افسران رابط پلیس كشورهای خارجی و نمایندگان اصحاب رسانه ها، اساتید دانشگاهی، نمایندگان اندیشكده های فكری، كارآفریتان ایرانی و تركیه ای در این جشن شركت كردند.

مراسم با نواخته شدن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و تركیه و خوش آمد گویی سفیر ایران و سخنرانی سرهنگ بخون وابسته نظامی سفارت جمهوری اسلامی ایران ادامه یافت.

سرهنگ بخون افسروابسته نظامی ایران در این مراسم با اشاره به اینكه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، روز 29 فروردین ماه از سوی حضرت امام خمینی (ره) به عنوان روز ارتش نام گذاری گردید، گفت: همه ساله در این روز مراسم جشن و رژه نیروهای مسلح در سراسر ایران برگزار می شود.ارتش جمهوری اسلامی ایران علیرغم تحریم های ظالمانه با خود اتكایی و با همت متخصصان داخلی موفق شد به خودكفایی رسیده و اكنون نیازهای دفاعی نیروهای مسلح بدون اتكا به خارج تامین می شود.

وابسته نظامی ایران تاكید كرد: راهبرد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، راهبرد دفاعی و توان نیروهای مسلح برای دفاع از تمامیت ارضی میهن عزیزمان ایران می باشد.

سرهنگ بخون در پایان پیام صلح و دوستی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای همكاری و تبادل تجربیات با كشورهای دوست را اعلام كرد.

بین خبرنگاران، دیپلماتها، كارشناسان، موفقیت ایران در به نتیجه رساندن دوره دشوار مذاكرات با غرب و اجرایی شدن برجام، سفر اخیر دكتر حسن روحانی در راس هیات بلند پایه ای برای شركت در سیزدهمین نشست سران سازمان همكاری اسلامی و برگزاری سومین نشست شورای عالی همكاری ایران و تركیه در آنكارا با حضور 15 وزیر از كابینه دو كشور و امضای 8 سند همكاری بین دو طرف و لزوم همگرایی و تعامل بیشتر ایران و تركیه در حل بحران های منطقه ای از مهمترین موضوعات مطرح در این مراسم بود.
در گروه: سیاسی
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |