خطرات حقیقی در دنیای اسلام

حضور پر رنگ تهران در اجلاس سازمان همکاری اسلامی بسیار حائز اهمیت بود ، تفرقه، تروریسم و صهیونیسم ،خطرات بزرگی برای جهان اسلام هستند و باید از هر فرصتی برای تقویت وحدت در جهان اسلام استفاده کنیم.

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران ، سفر چهار روزه خود به ترکیه را پایان داد .  وی در پایان دیدار های رسمی خود با بدرقه سفیرایران در آنکارا ، دیپلمات های سفارت جمهوری اسلامی ایران و جودت ایلماز وزیر توسعه و نماینده ویژه رییس جمهور ترکیه در امور ایران و سایر مقامات ارشد همراه وی آنکارا را به مقصد تهران ترک نمود.  

در این سفر دکتر روحانی به صورت دو جانبه با رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه و احمد داوود اغلو  نخست وزیرو اعضاء هیئت وزیران عضو شورای همکاری های راهبردی ترکیه با ایران دیدار نمود . درسومین نشست شورای عالی راهبردی ایران و ترکیه حضور یافت . در نشست مشترک مطبوعاتی هم زمان با امضاء اسناد همکاری میان دو کشور سخنان مهمی ایراد نمود . در سیزدهمین نشست سران سازمان همکاری اسلامی OIC با ایراد سخنان مهمی اهمیت شناخت خطراتی که متوجه جهان اسلام است را برشمرد و ضرورت پرهیز از تفرقه برای برقراری وحدت میان کشور های عضو سازمان  همکاری اسلامی را متذکر گردید ، هم زمان گفتگوهای دو جانبه ایی با برخی سران شرکت کننده در نشست به انجام رساند و با ایرانیان مقیم ترکیه نیز دیدارو گفتگو نمود .

دکتر روحانی  پس از ترک آنکارا و هنگام ورود به ایران در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به این که  تفرقه، تروریسم و صهیونیسم ،خطرات بزرگی است که امروز جهان اسلام را تهدید می کند، تصریح نمود: حضور پر رنگ جمهوری اسلامی ایران در در نشست سران سازمان همکاری اسلامی بسیار حائز اهمیت بود و ما باید از هر فرصتی برای تقویت وحدت در جهان اسلام استفاده کنیم.

رییس جمهوری  اسلامی ایران افزود: صهیونیست ها و برخی کشورهایی که از حکمت کافی برخوردار نیستند قصد داشتند تا این اجلاس را به صحنه اختلافات داخلی در جهان اسلام تبدیل کنند که برخلاف خواست آنها، در اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، خطرات حقیقی دنیای اسلام مطرح شد.

 

دکتر روحانی اظهار داشت: لازم بود تا جمهوری اسلامی ایران در نشست سران سازمان همکاری اسلامی به صراحت اعلام کند که صهیونیسم و تروریسم خطرات اصلی و تهدید کننده برای جهان اسلام هستند.

رییس جمهوری سفر رسمی به ترکیه و دیدار با رییس جمهور و مقامات بلند پایه این کشور را نیز در راستای توسعه و تعمیق همه جانبه مناسبات میان دو کشور برشمرد و گفت: توافقات بسیار خوبی میان دو کشور به امضا رسیده که می توانیم با اجرای آنها شاهد ارتقا همه جانبه مناسبات تهران - آنکارا باشیم.
در گروه: سیاسی
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |