مقابله با تروریسم مسئله همه کشورها و نیازمند تدبیر و اقدام جمعی بین المللی است

دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوراسلامی ایران در مکالمه تلفنی با احمد داوود اوغلو نخست وزیر ترکیه با بیان اینکه خبر انفجار تروریستی یکشنبه شب در آنکارا دولت و ملت ایران را عمیقاً متأثر کرد، تصریح نمود : وقوع پی در پی انفجار های تروریستی در نقاط مختلف جهان بیانگر روند رو به رشد گروه های تروریستی علیه صلح و امنیت جهانی است که مبارزه با این روند خطرناک مسئله و دغدغه همه کشورهای جهان و نیازمند تدبیر و اقدام جمعی بین المللی است.

جهانگیری در این گفتگوی تلفنی گفت : از طرف دولت و ملت ایران این حادثه تلخ را به جنابعالی، دولت و ملت مسلمان ترکیه تسلیت می گویم و از خداوند بزرگ برای قربانیان این حادثه رحمت و مغفرت و برای مجروحین شفای عاجل مسئلت دارم.

معاون اول رییس جمهور ایران با تاکید براین که دولت و ملت ایران این اقدام زشت و ضد بشری را به شدت محکوم می کنند، خاطرنشان کرد: دولت و ملت ایران در مبارزه با تروریسم در کنار دولت و ملت ترکیه خواهند بود.

دکتر جهانگیری افزود: ایران و ترکیه هر دو از قربانیان تروریسم هستند و دو کشور ضرورت مبارزه با این پدیده شوم و ضد انسانی را درک می کنند و همکاری دو کشور در سطح منطقه ای و بین المللی می تواند در مبارزه با تروریسم و برچیدن این پدیده شوم از منطقه موثر باشد.

وی با تسلیت مجدد به دولت و ملت ترکیه خاطرنشان کرد: ملت ایران در این حادثه تلخ در کنار ملت مسلمان و برادر ترکیه قرار دارد.

در این گفتگوی تلفنی احمد داوود اغلو نخست وزیرجمهوری ترکی ضمن ارائه توضیحاتی  در مورد اقدام جنایتکارانه یکشبه شب آنکارا گفت: در این روزهای سخت از اینکه دولت و ملت کشور دوست ایران را در کنار خود می بینیم، خرسند و خوشحال هستیم .
در گروه: سیاسی
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |