آغاز هفته فرهنگی ایران در ترکیه
هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با همکاری مسئولین فرهنگی ترکیه ، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی جمهوری اسلامی ایران رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و مجموعه فرهنگی و هنری جر مدرن، توسط علی رضا بیکدلی سفیر جمهوری اسلامی ایران، حسن صفرخانی رایزن فرهنگی ایران و با حضور هنرمندان ایران، ایرانیان مقیم و علاقمندان به فرهنگ و هنر ایرانی افتتاح شد.

در این مراسم بیکدلی سفیر ایران ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بر لزوم توجه به توسعه و تعمیق دوستی و مودت با ترکیه به عنوان یکی از همسایه های مهم ایران که دارای اشتراکات فراوانی با کشورمان است، گفت: وی در طول ماموریت خود همواره بر این باور بوده که تحکیم دوستی بر رقابت رجحان و برتری دارد. وی تمام ایرانیان در ترکیه را سفیران افتخاری کشورمان دانست و گفت: این رویکرد در روابط صبوری و تلاش می خواهد.

 در بخشی از برنامه گروه موسیقی 'همراز' قطعاتی را اجرا کرد و دانش آموزان مجتمع آموزشی 22 بهمن آنکارا سرود های را خواندند که با تشویق گسترده شرکت کنندگان روبرو بود. در قالب برنامه های هفته فرهنگی علاوه بر اجرای موسیقی، نمایشگاه نقاشی و صنایع دستی ایرانی نیز در این مرکز فرهنگی و نمایشگاهی برپاشده است.

عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |