مسیر دستیابی به هدف 30 میلیارد دلاری

«محسن جلال پور» رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با ابراهیم چاغلار رئیس و دیگر اعضای اتاق اتاق بازرگانی استانبول دیدار و گفت و گو کردند.

هدف از این سفر که از ابتدای هفته جاری به انجام رسید، دیدار ، آشنایی و توسعه روابط میان اعضاء اتاق های بازرگانی ، بررسی زمینه های سرمایه گذاری مشترک میان دستگاه ها و فعالان اقتصادی تجاری در ایران و ترکیه است.

ابراهیم چاغلار رئیس اتاق بازرگانی استانبول در این دیدار گفت : دوستان قدیمی یک بار دیگر برای زمینه سازی اجرای طرح های جدید در کنار یکدیگر هستند و بخش های خصوصی دو کشور وظیفه دارند که برای دستیابی به هدف 30 میلیارد دلاری درمسیر فعالیت های اقتصادی و تجاری میان دو کشور از طریق توسعه تعاملات و همکاری های مشترک تلاش کنند.

محسن جلال پور نیز در سخنانی با اشاره به تمایل دو کشور برای ارتقاء حجم مناسبات تجاری گفت: بخش خصوصی ایران توسعه یافته و اقتصاد ملی ایران نیز در مسیر توسعه ، رشد و تحول است. در این سفر با دوستان ترکیه ای خود راه کارهای افزایش مبادلات و همکاری های هر چه بیشتر در روابط اقتصادی و تجاری خصوصا میان بخش های خصوصی و اتاق های بازرگانی در دو کشور را بررسی نمودیم. علاوه بر این بخش خصوصی ما اعتقاد به کار اقتصادی و تجاری مشترک در عرصه جهانی دارد.
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |