دیدار وزرای اقتصاد و توسعه ایران و ترکیه درحاشیه اجلاس کومسک

«جودت یلماز» وزیر توسعه جمهوری ترکیه با علی طیب نیاوزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران در استانبول دیدار نمودند . این دیدار  در حاشیه نشست وزیران اقتصاد و تجارت کشورهای اسلامی کومسک در استانبول انجام پذیرفت . در این ملاقات طرفین تمایل دو کشور را برای ارتقای همکاری های دوجانبه تجاری - اقتصادی و بسترسازی متناسب با هدف توسعه همه جانبه این روابط ابراز نمودند.

جودت یلمازدر باره این دیدارگفت: دیدار بسیار خوبی با وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران داشتم ، مذاکرات سودمندی صورت گرفت و هر دو طرف به عنوان دو کشور بزرگ منطقه برای توسعه همکاریهای تجاری و اقتصادی آمادگی دارند.

یلماز افزود: ما پیشتر هدف 30 میلیارد تجارت بین دو کشور را هدف گذاری کردیم و اکنون حجم تجارت دو کشور به 14 میلیارد دلار رسیده است ، پیشرفت خوبی حاصل شده ولی باید فعالیت های خود را برای دستیابی به هدف نهایی افزایش دهیم.

وزیر توسعه جمهوری ترکیه افزود : موضوع لغو تحریم ها علیه ایران نیز زمینه مناسبی برای توسعه همکاری ها مهیا خواهد کرد و توسعه همکاری ها در زمینه گردشگری و افزایش تجارت به نفع دو کشور و هم به نفع منطقه خواهد بود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی  ایران گفت: خوشبختانه در سالهای اخیر روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور روند رو به رشدی داشته است و فکر می کنم که در آینده نزدیک با حذف تحریم ها و محدودیت هایی که از خارج بر ما تحمیل شده است زمینه برای رشد هر چه بیشتر روابط دو کشور فراهم خواهد شد.

وی اضافه کرد: ما در گذشته هدف گذاری کردیم که حجم مناسبات تجاری اقتصادی خود را به 30 میلیارد دلار برسانیم و طبیعتا اقداماتی باید در این مورد صورت بگیرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی  ایران  تصریح نمود : در جلسه امروز تصمیم گرفتیم که گام های سریعتر و موثرتری را برای اجرایی کردن توافقات قبلی برداریم ، آینده روابط دو کشور روشن است و انشاءالله با تصمیم جدی که سران دو کشور دارند ما می توانیم به سمت و هدف افزایش حجم تجارت دو کشور نزدیک شویم.
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |