بازدید مدیران عامل دفاتر خدمات مسافرتی ترکیه از جاذبه‌های اردبیل

بیست مدیرعامل دفاتر خدمات مسافرتی جهانگردی کشور ترکیه به مدت دو روزبه منظور بازدید از جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری استان اردبیل به این استان سفر خواهند نمود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،‌صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: بیست مدیرعامل دفاتر خدمات مسافرتی جهانگردی کشور ترکیه شامل 11 مدیرعامل از دفاتر یا شرکت‌های خدمات مسافرتی جهانگردی استانبول، 4 مدیرعامل از دفاتر خدمات مسافرتی آنکارا و 5 شرکت از دیگر شهرهای کشور ترکیه در طول دو روز سفر خود به استان اردبیل از جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری شهرستان های اردبیل، مشگین‌شهر و سرعین بازدید می‌کنند.

مدیران عامل این دفاتر خدمات مسافرتی در روز پنج‌شنبه از مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی، منطقه نمونه گردشگری شورابیل، مجتمع‌های آب درمانی و ظرفیت‌های اقامتی سرعین و روز جمعه از مجموعه تفریحی و توریستی پل معلق، بقعه شیخ حیدر، محوطه تاریخی شهریئری و مجتمع‌های آب درمانی مشگین‌شهر بازدید خواهند کرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،‌صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به متمرکز شدن فعالیت این 20 دفتر خدمات مسافرتی جهانگردی کشور ترکیه بر روی تورهای خروجی، افزود: درصورت تعامل با این دفاتر خدمات مسافرتی ترکیه، می‌توان گردشگران دیگر کشورهای سفرکرده به این کشور توریستی را با استفاده از این دفاتر یا شرکت‌های خدمات مسافرتی به ایران جذب کرد.

تقی‌زاده تصریح کرد: به منظور افزایش جذب گردشگران خارجی و تعامل بین دفاتر خدمات مسافرتی استان اردبیل و ترکیه، جلسه‌ای با حضور دفاتر خدمات مسافرتی گردشگری و هیأت مدیره تأسیسات گردشگری و جوامع و انجمن‌های صنفی استان برگزار خواهد شد و در پایان پکیج‌هایی از جاذبه‌های گردشگری استان به دفاتر ترکیه‌ای ارائه می‌شود.

وی بیان کرد: براساس هماهنگی‌های انجام شده با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی در اسفند ماه سال گذشته، مدیران عامل شرکت‌ها یا دفاتر خدمات مسافرتی جهانگردی کشور ترکیه با سفر به استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل در خرداد ماه امسال از جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری این استان ها بازدید کنند که این امکان با هماهنگی شرکت‌های خدمات مسافرتی شایستگان و شادسفر آذربایجان شرقی در دی ماه امسال تحقق یافت.
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |