اعلام نگرانی وزارت امور خارجه از تداوم حملات علیه شهروندان ایرانی در ترکیه

  مدیر کل مشترک المنافع و قفقاز وزارت امور خارجه روز چهارشنبه در ملاقات سفیر ترکیه در تهران، نگرانی ایران از تداوم حملات صورت گرفته علیه اتباع ایرانی و وسایل نقلیه در خاک ترکیه را اعلام کرد.

  بدنبال تداوم ناآرامی های شرق ترکیه و حملات صورت گرفته تروریستی علیه اتباع و وسایل نقلیه ایران  مدیر کل مشترک المنافع و قفقاز وزارت خارجه ایران در دیدار سفیر ترکیه  مراتب نگرانی جمهوری اسلامی ایران از تداوم حملات صورت گرفته علیه اتباع ایران در خاک ترکیه را اعلام و بر توجه بیشتر دولت ترکیه نسبت به حفظ امنیت وسایل نقلیه و اتباع جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.
سفیر ترکیه نیز ضمن تاکید بر مسوولیت دولت ترکیه در قبال حفظ امنیت اتباع سایر کشورها در خاک این کشور، اظهار داشت: ما نیز از شرایط ایجاد شده نگران هستیم و موضوع را با جدیت دنبال خواهم کرد.
وی افزود: شهروندان خارجی که به ترکیه وارد می شوند و از جمله اتباع ایرانی به عنوان امانت در دستان ما هستند و برای حفظ امنیت آنان تدابیر لازم اتخاذ خواهد شد. 
سفیر ترکیه گفت که موضوع را با مبادی مربوطه پیگیری و نتیجه را در اسرع وقت اعلام می کند.
پیش از این در پی کشته شدن یک شهروند ایرانی در یکی از این حملات، در 18 مرداد 94 سفیر ترکیه به وزارت خارجه دعوت شده بود و در خصوص ضرورت شناسایی عوامل دخیل، جبران خسارات قربانیان و آسیب دیدگان این حملات و ضرورت اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از تکرار حوادث مشابه یادداشتی به وی تسلیم شد 
در گروه: سیاسی
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |