ترکیه از توافق هسته ای از صمیم قلب خوشحال است

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، برنامه زمانی سفر به لبنان و عدم امکان دیدار با مقامات ترکیه در یک فرصت زمانی کوتاه را علت تعویق سفرش به ترکیه اعلام کرد.

وزیر امور خارجه ایران خاطرنشان کرد:رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه در استانبول و احمد داود اوغلو نخست وزیر و مولود جاویش اوغلو وزیر خارجه نیز در آنکارا بودند و امکان نداشت که این سه ملاقات در یک زمان کوتاه صورت گیرد.

ظریف تصریح کرد: هفته آینده به ترکیه سفر می کنم و البته نباید فراموش کرد برای من سفرهای زیادی برنامه ریزی شده است.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا ترک ها از توافق هسته ای خرسند هستند، گفت: بله آنها از صمیم قلب خوشحال و خرسند هستند و امیدوارم که همه کشورهای منطقه از این توافق خوشحال و خرسند باشند. بله به جز بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی همه باید از این توافق هسته ای خوشحال باشند.

ظریف تاکید کرد که تهران خواستار افزایش همکاری ها و تلاش ها برای تامین خیر منطقه و ملت های آن است و امیدواریم حل پرونده هسته ای تاثیرات مثبتی بر پرونده های منطقه داشته باشد.

وی اظهارداشت: معتقدیم موضوع هسته ای یک موضوع حاشیه ای بود و حل شد اما مسئله حقیقی و اساسی به این منطقه تعلق دارد و به همین دلیل امیدواریم همه تلاش ها برای تامین منافع ملت های منطقه به کار گرفته شود.

ظریف قرار بود قبل از ورود به لبنان به ترکیه سفر کند اما این سفر به زمانی دیگر موکول شد.
در گروه: سیاسی
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |