دیدار رایزن اقتصادی سفارت ایران در آنکارا با رئیس سازمان انبوه سازی مسکن ترکیه
 
علیرضا جباری، رایزن اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا با ارگون توران، رئیس سازمان انبوه سازی مسکن ترکیه (توکی) دیدار و گفتگو کرد.


جباری در این دیدار گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1980 و  به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد.

وی وظیفه این بنیاد را تامین خانه برای اقشار آسیب  پذیر و کم در آمد جامعه  اعلام کرد و گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از حمایت دولت برخوردار بوده و علاوه بر ساخت خانه برای اقشار آسیب پذیر و روستائی به مرمت و بازسازی بناها و ساختمانهای قدیمی و آسیب دیده از  بلایای طبیعی و جنگ مبادرت می نماید.

 این بنیاد تا حدود زیادی  فعالیت های مشابهی نظیر آنچه توسط سازمان انبوه سازی مسکن توکی صورت می پذیرد، انجام می دهد جباری همچنین از مدیر و مسئولین سازمان توکی جهت سفر به ایران و ملاقات با همتایان خود در بخش مسکن دعوت بعمل آورد.

 توران ، رئیس سازمان توکی نیز در این دیدار ضمن معرفی سازمان  توکی از احداث 670 هزار واحد مسکونی در طی 13 سال اخیر توسط این سازمان خبر داد. وی همچنین سازمان توکی را به عنوان یکی از سازمانهای مطرح در سطح دنیا معرفی کرد و اعلام داشت: بالغ بر 90 کشور دنیا خواستار همکاری و  تبادل اطلاعات و تجربیات با توکی می باشند. توران بر آمادگی سازمان توکی برای همکاری با بنیاد مسکن و تبادل اطلاعات و تجربیات در این خصوص تاکید کرد.

عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |