روز قدس روز ندای وحدت در برابر ظلم و سکوت است
 با حضور گسترده ملل مختلف و مسلمانان در سراسر جهان در راهپیمایی روز قدس، همه خواهند گفت که اشغال سرزمین ملت مظلوم وستمدیده فلسطین هیچ گاه فراموش نخواهد شد.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور ایران  در آستانه برگزاری روز جهانی قدس گفت: ملت‌های مسلمان، به‌ویژه ملت ایران ندای مظلومیت یک ملت بزرگ را که ۶۶ سال از خانه و کاشانه خود آواره شده است، به گوش جهانیان می‌رسانند.

وی روز قدس را به عنوان یادگار امام خمینی یاد کرد و افزود: مردم در روز قدس به جهانیان خواهند گفت که فلسطین و اشغال این سرزمین از ذهن ملت مسلمان نخواهد رفت و فراموش نخواهد شد.

رئیس جمهور ایران گفت: امت اسلامی در واقع در روز قدس به یک معنا ندای وحدت خود را سر می‌دهد. مردم با هم فریاد می زنند و همه مسلمانان یک صدا در جهان خواهان آزادی سرزمین اشغالی هستند و می‌خواهند بگویند مردم مسلمان ظلمی که به این ملت شده و سکوتی که بعضی‌ها کردند را فراموش نمی‌کنند.

حجت‌الاسلام روحانی با تاکید بر اینکه مردم همه ساله با نشاط و شور بیشتری در راهپیمایی روز قدس شرکت می کنند، راهپیمایی روز قدس امسال را دارای دو ویژگی دانست و گفت: از یک طرف کشتاری که در منطقه وجود دارد و مزدورانی که در واقع پشت پرده به صهیونیست‌ها وصل هستند و به کشتار مردم می پردازند، مردم نفرت خود را از رژیم صهیونیستی و نیروهای تروریستی اعلام می کنند.

حجت‌الاسلام روحانی در پایان با اشاره به آثار سوء حضور گروهک‌های تروریستی در منطقه و کشتار مسلمانان تصریح کرد: یکی از فواید گروهک های تروریستی برای قدرت های بزرگ و برای صهیونیست‌ها، به وجود آوردن این فضاست که ملت اسلامی آن هدف بزرگ را که در این منطقه همه باهم باشند ، یعنی آزادی قدس، از یادشان برود و فراموش کنند و به مسائل روزمره ای که گرفتارش شده‌اند بپردازند.

در گروه: سیاسی
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |