خبرترک : دعوت ایران از ترکیه برای حوزه گردشگری
 «سعید آدینه لو» سخنگوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا دیروز با «بولنت آیدمیر» نماینده روزنامه خبرترک دیدار کرد. وی در این دیدار با اشاره به آغاز دوران تعطیلات تابستانی، از  شهروندان ترک برای سفربه ایران دعوت  بعمل آورد.

 

 وی ضمن اشاره به اینکه هر سال 2 میلیون گردشگر ایرانی به ترکیه سفر کرده ولی در مقابل از ترکیه تنها حدود  300 هزار نفر به ایران سفر می کنند ، اظهارداشت:« جمعیت ایران بالغ بر 80 میلیون نفر است و از این تعداد تا کنون حدود 20 میلیون نفر  به ترکیه سفر کرده اند».

وی افزود:« ایران جاذبه های خاص و زیبایی های بی نظیری دارد. این کشور از آثار باستانی و بناهای تاریخی بسیاری بویژه آثار متعلق به تمدن اسلام برخوردار می باشد. از سوی دیگر مردم ایران بسیار مهمان نواز هستند. ضمناً در ایران هزینه ها نیز بسیار مناسب و ارزان است».

آدینه لو در ادامه تصریح کرد:« ما در ایران جزایر زیبایی نظیر جزایر قشم و کیش راداریم. این جزایر از منابع طبیعی و بافت مرجانی زیبایی که در جهان بی نظیر است برخوردار می باشند. در آنجا شما بر روی بخش  از سواحل جنگلهای درختان سرسبز ساحلی  حرا را مشاهد می کنید. از این لحاظ من از سفر کسانی که برای تعطیلات به دبی می روند، تعجب می کنم .

سخنگوی سفارت ایران در ادامه با اشاره به امکانات گردشگری در سواحل جنوب و شمال ایران اظهارداشت:« در سواحل ایران برای بانوان و آقایان تأسیسات جداگانه وجود داشته و بانوان به راحتی می توانند جداگانه به دریا بروند. ضمناً در بخش زنان نجات غریق های زن فعالیت می کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ایران از لحاظ  گردشگری اسلامی برای مسلمانان جاذبه های فراوانی دارد تصریح کرد:« در ایران متفاوت با سایر کشورها مشروبات الکلی فروخته نمی شود. ما یک کشور اسلامی هستیم و این  نیز بنا به خواسته ملت ما بوده است».

آدینه لو در ادامه افزود : کشور ما در گردشگری سلامتی نیز پیشرفت بسیاری نموده است . ایران دارای آب های درمانی بسیاری بوده و مجموعه هزینه های سلامت در مقایسه با اکثر کشورها در ایران ارزان است.

وی در پایان ضمن دعوت از سرمایه گذاران بخش گردشگری ترکیه به ایران، اظهارداشت:« ایران در زمینه ساخت تأسیسات گردشگری و هتل از سرمایه گذاران ترک دعوت می نماید. در ترکیه شرکت های پیمانکاری و ساختمان سازی بسیار خوبی فعالیت داشته و آنها نیز می توانند در ایران سرمایه گذاری نمایند». 
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |