دست به دست هم دهیم تا درگیری‌ها در منطقه متوقف شود

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در گفتگوی تلفنی با امیر قطر ضمن تاکید بر ضرورت همکاری کشورهای منطقه برای استقرار صلح و آرامش، گفت: باید همه دست به دست هم دهیم تا درگیری و خونریزی میان برادران مسلمان متوقف شود.

وی با اشاره به گسترش تروریسم و فعالیت گروه‌های تروریستی در منطقه، اظهار داشت: همه کشورهای منطقه از مساله تروریسم رنج می‌برند؛ چراکه اقدامات گروه‌های تروریستی به نفع هیچ کدام از کشورهای منطقه نیست و سد و مانع بزرگی برای توسعه منطقه و تقویت روابط میان کشورها است.

روحانی بر امداد و کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان جنگ در همه کشورها به ویژه یمن تاکید کرد و خواستار تلاش کشورها برای امدادرسانی به آسیب‌دیدگان و حل مشکلات منطقه شد.

رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر علاقه‌مندی کشورمان برای گسترش مناسبات با همه کشورهای دنیا بوه یژه همسایگان گفت: زمینه ها و ظرفیت های بسیار خوبی در عرصه سیاسی و اقتصادی میان ایران و قطر وجود دارد که باید از آن به بهترین نحو استفاده شود.

شیخ تمیم: در ماه رمضان همه برای تقویت صلح و امنیت منطقه کوشش کنیم

امیر قطر هم در این تماس تلفنی، با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به روحانی و درخواست ابلاغ سلام وی به مقام معظم رهبری، گفت: روابط ما با جمهوری اسلامی ایران، دیرینه، تاریخی و مستحکم است و ما خواهان تقویت بیش از پیش این روابط هستیم.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی اظهار داشت: ممکن است گاهی در برخی مسایل، اختلاف دیدگاه وجود داشته باشد اما دو کشور دوست، برادر و همسایه باید از این موانع عبور کنند.

وی با استقبال از گسترش بیش از پیش روابط اقتصادی و تجاری میان تهران و دوحه گفت: قطر برای تقویت و رونق همکاری ها و مبادلات تجاری میان دو کشور، امکانات ویژه ای را احداث کرده است.

شیخ تمیم با تاکید بر نقش و جایگاه مهم ایران در حل و فصل مسایل منطقه ای افزود: ایران می تواند نقش بسیار مهمی در استقرار صلح و آرامش در منطقه ایفا کند و همه ما وظیفه داریم، در ایام ماه مبارک رمضان برای تقویت صلح و امنیت منطقه کوشش کنیم.

امیر قطر با تاکید بر اینکه برای حل مناقشات منطقه به ویژه در یمن، عراق و سوریه، باید زبان گفتگو به جای درگیری‌ها حاکم شود، گفت: وزارت خارجه دو کشور با تقویت ارتباطات خود، باید همه راه حل ها را برای حفظ منافع ملت های دو کشور و منطقه به کار گیرند

 

 

در گروه: سیاسی
عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |